KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14099249

nr 1409 9249

Elsa Hammar-Moeschlin

(1879-1950), Sverige

Oljemålning, Tillskriven, fiskeläge. Ej signerad. Olja på duk, 21x34, yttermått inklusive ram: 28x42 cm

Elsa Hammar-Moeschlin, svensk bildkonstnär född 1879, död 1950.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 20:26:21

2/8 18:50:33 1      Vinnande bud

Elsa Hammar-Moeschlin

Läs mer om Elsa Hammar-Moeschlin