KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14099249
nr 1409 9249
Elsa Hammar-Moeschlin
(1879-1950), Sverige
Oljemålning, Tillskriven, fiskeläge. Ej signerad. Olja på duk, 21x34, yttermått inklusive ram: 28x42 cm
Elsa Hammar-Moeschlin, svensk bildkonstnär född 1879, död 1950.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 20:26:21
2/8 18:50:33
Elsa Hammar-Moeschlin
Läs mer om Elsa Hammar-Moeschlin